Наши ученици учесници еко-акције Тај нЕКО си ти!

Наша школа је 15. новембра учествовала еко-акцији  Тај нЕКО си ти!

Акција је организована у сарадњи са Едукативним центром из Крушевца и део је низа пројеката које финансира организација УНИЦЕФ. Представник ове организације је бивши ђак наше школе – Валентина Антић.

Циљ акције је еколошка едукација и подизање еколошке свести код деце школског узраста.

Сама акција се састојала из више активности- садња биљака,рециклажа отпада, цртање и креирање ЕКО порука. Била је планирана и ЕКО шетња свих учесника, али нас време није послужило,падала је киша.

Уместо тога, у просторијама Едукативног центра су деца наше школе,заједно са волонтерима из средњих школа, радила на осмишљавању ЕКО слогана који ће се штампати на цегерима од платна.

Акцију су реализовале наставнице биологије Дубравка Обрадовић и Весна Макрагић,са изабраним ученицима 7. и 8. разреда. Деца су била веома инспиративна у раду и уживала у свом доприносу екологији.

Акцији су присуствовале и неке познате личности- инфлуенсерке Маша Мемедовић и Нађа Ерић. Са њима су се деца сликала и разговарала.