Спортисти генерације

Спортисти генерације за 2022/23. годину - Нађа Рајковић и Новак Загорац

Нађа Рајковић, спортисткиња генерације 2022/23. године

Нађа је спортском гимнастиком почела да се бави 2017. године у ДГК Напредак када је била други разред. Од трећег разреда је успешно представљала школу на Општинском и Окружном такмичењу. На првом Државном школском првенству је учествовала у петом разреду, а у осмом је постигла свој највећи успех као првопласирана у појединачној конкуренцији на Општинском такмичењу и освојеним четвртим местом у екипној конкуренцији на Државном првенству у Костолцу. Узоре нема, али је име добила по славној румунској гимнастичарки Нађи Команечи.

Новак Загорац, спортиста генерације 2022/23. године

Стоним тенисом је почео да се бави у 3. разреду по наговору мајке. Тренира пет пута недељно и у осмом разреду је на Државном првенству освојио 1. место у појединачној и екипној конкуренцији. Стони тенис воли јер је, поред добре физичке припремљеностии чињенице да нема директног контакта са противником, потребно размишљати и планирати сваки потез. Нема узоре, а циљ му је да постигне светски успех попут славног имењака.