„ВУКОВИ“ ФОТОГРАФИ ОСВОЈИЛИ БРОЈНЕ НАГРАДЕ НА КОНКУРСУ „МОЈА ФОТОГРАФИЈА СА ПРОМЕНАДЕ“

Град Крушевац је у оквиру обележавања манифестације Европска недеља мобилности 2023. ради промовисања одрживих видова превоза расписао фото-конкурс „Моја фотографија са променаде.

Током трајања манифестације, од 15. до 23. септембра, Видовданска улица била је затворена за саобраћај у послеподневним и вечерњим часовима када су наши грађани могли да шетају или  користе одржива превозна средства као што су бицикл, тротинет и сл. Задатак конкурса био је да се неки од видова кретања забележи на креативан начин. Право на учешће имала су предшколска и школска деца.

Ученици наше школе су у категорији млађи основци освојили једну другу и две треће награде.

Друго место – ученица Миа Бабић 3/3

Треће место – ученице Маша Божић 4/2 и Милица Бабић 4/2

У категорији старији основци заузели смо прво и друго место.

Прво место – Филип Ђорђески 6/3

Друго место – Митра Ђурић 5/1

Циљ овог конкурса и читаве манифестације био је да се што више деце и родитеља укључи и промовише мобилност у виду пешачења, вожње бицикла, тротинета на креативан начин као и  развијање свести о сопственој безбедности у саобраћају, нарочито пешака и бициклиста као равноправних учесника у саобраћају.