European Day of Languages 2020- Language Week у нашој школи

И ове године обележен је Европски дан језика у нашој школи низом активности које су трајале целе недеље. Носиоци активности су били наставници страних и српског језика а придружили су се и бројни наставници разредне и предметне наставе. Догађај под називом “Language Week”  пријављен је на сајту European day of languages   а неке од активност су делови неколико eTwinning пројеката у којима учествују наши ученици и наставници. Учествовали су ученици свих узраста. Ученици трећег, четвртог и петог разреда су правили честитке које су изложене на сваком спрату школе. Ученици 4. разреда су имали прилику да се упознају са немачким језиком који ће почети да уче следеће године. Ученици 5. разреда су снимали клипове у којима су показали колико су научили немачки од 1. септембра. Ученици 5. и 7. разреда имали су прилику да науче основне фразе на кинеском и француском језику а ученици    6. разреда су учили руски. Ученици 7. разреда су такође урадили пројекат ” Колико језика знаш- толико вредиш”. Било је весело и говорило се на више језика током целе недеље, не само на часовима српског и страних језика, већ и на часовима математике!