Ове године смо се придружили манифестацији „Европска недеља програмирања“ (Europe Code Week) организацијом дводневне радионице за ученике „Научи да програмираш Micro:bit“

Ова манифестација се већ неколико година уназад организује и окупља велики број учесника из читавог света. Трајала је од 6. до 21. октобра. У том периоду (15. и 16. октобра) је наставница Драгана Марић Перуничић са заинтересованим ученицима старијих разреда реализовала радионице везане за програмирање MIcro:bit-а, уређаја које је школа добила на поклон од British Cuncil организације. Ученицима су се допале активности везане за рад са овим уређајима јер њих траже критичко размишљање, просуђивање и решавање проблема, инвентивност и избор најбољих решења. Већ после првог дана су се осамосталили и почели да примењују алгоритамски начин размишљања. Жеља им је да се у наредном периоду састају једном недељно да би наставили са осмишљавањем и креирањем програма за овај уређај.