Дана 10.9.2018. године Тим за међународну сарадњу наше школе и директор у сарадњи са Регионалним центром за сарадњу су имали част и задовољство да угосте тринаест ученика и два наставника из Фрајбурга (Немачка).

Након пријема у медијатеци школе где су имали прилику да виде презентацију наше школе и Међународног дечјег фестивала који це се ове године одржати по шести пут, наши гости су били у посети градоначелнику, обишли Музеј, Лазарев град, Кућу Симића...

Другог дана боравка наши гости су могли да виде и упознају природне лепоте нашег окружења, као и духовно и културно наслеђе. Манастир Студеница и планина Копаоник су били главна одредишта.

Захваљујемо се Канцеларији развојног центра Србије и госпођи Марији Веслигај на помоћи и подршци.