У оквиру Програма сарадње са родитељима у школској библиотеци  реализована је Мала школа родитељства за родитеље  другог  разреда кроз три скупа - једна трибина и две радионице (22.01, 24.02. и 02.03.2016. године).

Презентације за трибину и сценарио за радионице (Како помоћи деци у учењу и Позитивна дисциплина) урадила је Снежана Рајковић, педагог школе. Поред реализатора и родитеља, Школи родитељства присуствовали су и учитељи другог разреда. О успешности радионица најбоље говоре утисци и предлози родитеља: занимљива и пријатна атмосфера, чешће организовати овакве ствари, организовати и радионице у којима ће учествовати деца и родитељи, да се видимо за годину дана -  да видимо шта се променило, пронаћи теме и за старије ђаке.

Свим родитељима уручене су захвалнице за учествовање.

У току је  Школа родитељства са родитељима и учитељима првог разреда, коју реализују Снежана Рајковић и Љиљана Милићевић, психолог .