НЕМАЊА БОГИЋЕВИЋ - ђак генерације за 2013/14. годину

Историју Основне школе "Вук Караџић" пишу њени ђаци. Један од њих је и Немања Богићевић, светосавски ђак и ђак генерације за 2013/14. годину.

Ненаметљив, скроман, одмерен и радан - то је Немања. Он учи, такмичи се, побеђује али не уме да се хвали. И не треба, хвале га његови успеси! Од петог разреда је учествовао на такмичењу из техничког и информатичког образовања. Сваке године је долазио до републичког нивоа, а круна његовог успеха је освојено прво републичко место. Те школске 2011/12. године био је ученик шестог разреда и желео је да се такмичи у дисциплини "Информатика у функцији технике и технологије". Нимало га није поколебало, и скренуло са циља, пето републичко место које је претходне године освојио. То му је дало још већи подстицај и успео је  својим радом, трудом и залагањем да освоји златну медаљу. Али, за њега је то нешто што се подразумева јер је одличан ђак, јер жели да прошири своја знања, јер воли оно што учи.

Мало је таквих ђака којима је знање на првом месту, а не награда. НЕМАЊА = рад, знање, скромност.